FAQ - často kladené otázky

Na tomto mieste nájdete odpovede na otázky, ktoré sa nás zákazníci veľmi často pýtajú. Nemusíte čakať na odpovede pri osobnom stretnutí, ale jednoducho si ich dohľadať na tejto stránke.

Všeobecné
PHOTOCAM media, s.r.o. sa chce čo najviac priblížiť svojim zákazníkom a k tomu slúži aj toto jednoduché administračné rozhranie, kde môžete mať maximálny prehľad nad svojimi objednávkami a vždy uvidíte čo máme nové. Stačí sa zaregistrovať a naša vzájomná komunikácia sa značne zjednoduší.

Registráciou získavate množstvo zaujímavýchz benefitov:
  • možnosť získať pestré zľavy, výhody a pozornosti
  • VYTVÁRAŤ a upravovať objednávky
  • faktúry za objednané služby dostupné online
  • navštevovať bežne nedostupné sekcie stránky
  • stále prístupná história objednávok
  • informácie o nových článkoch, novinkách a galériách
  • administrácia všetkých 'postnutých' komentárov
Registrácia na naších stránkach sa primárne nevyžaduje. Umožňuje však navštíviť inak nedostupné stránky ako napr. Voľné termíny a pod.. Rovnako Vám prináša množstvo zaujímavých benefitov.
Všetky materiály (či už fotografie alebo videá) držíme v tzv. surovom stave (nepostrihané a neupravené video bloky) ešte 7 pracovných dní po odovzdaní médií zákazníkovi, počas ktorých môžete uplatniť reklamáciu na samotný film - ako je strih, kvalita, výber hudobného doporvodu a pod. Po uplynutí tejto lehoty už nie je možné reklamovať organizačnú štruktúru filmu. Mimo toho, po dobu 1-ho roka držíme u seba zálohu každého DVD disku s hotovým filmom pre všetkých zákazíkov. Preto v prípade nedopatrenia pri požičiavaní alebo úschove diskov je možné počas tejto lehoty nechať si u nás vyhotoviť ďalšiu kópiu. Táto kópia je však už zpoplatnená podľa paltného CENNÍKA. Pri reklamácii videozáznamu, prosím, vždy fyzicky prineste všetky disky k nám.
Najuprednostňovanejšia forma objednávky je telefonicky a následne osobný kontakt. V tomoto prípade sa doriešia všetky potrebné záležitosti okolo objednanej služby s najmenším možným rizikom omylu pri jej vykonávaní. Sami určite uznáte, že pri osobnom kontakte Vás môže napadnúť ešte veľa vecí, na ktoré si pri iných formách komunikácie možno nespomeniete. Dokážeme Vám poradiť a presnejšie upresniť, ako všetko bude prebiehať. Samozrejme, pre zákazníkov z ďaleka je tu možnosť vyplnenia online objednávky, pričom celá následná komunikácia prebieha cez e-mail.
Áno, samozrejme. Ak majú záujem o naše služby aj z väčšej vzdialenosti sme len radi, že Vám splníme vaše prianie. Nie je pre nás žiaden problém dostaviť sa kdekoľvek na Slovensku dokonca aj do vzdialenosti 100 km v pohraničných oblastiach ČR a Poľska. Cena dopravy sa riadi podľa platného CENNÍKA.
Nie, netreba sa báť! Určite to nie je samoúčelné egoistické gesto, ktoré by Vás malo prinútiť vždy len súhlasiť s niečim názorom. Pre vysvetlenie je nutné povedať, že k tomuto kroku sme pristúpili z jediného a prostého dôvodu. S niekým súhlasiť je jednoduché a je vždy praktické, keď to môžem nejako rýchlo vyjadriť. Ak sa mi však nejaký názor nepáči je poväčšine dobré napísať ČO sa mi nepáči, v čom vidím problém, prípadne aký je môj vlastný názor. Teda aj my chceme našich návštevníkov takto motivovať, aby len bezhlavo nehodnotili bez odvôvodnenií a argumentov. Preto ak nesúhlasíte s názorom odrazu ste vedení k napísaniu kontra rekacie;) Prosíme o pochopenie, no iste aj sami uznáte, že vidieť množstvo UNLIKEov pod svojim komentárom a nevedieť prečo je mimnimálne dosť nepríjemný pocit;)
Videoprodukcia
So svadobného videozáznamu dostanete 1x USB flash disk so štýlovou potlačou a prebalom.
Ku každému videu pristupujeme individuálne, pre vyhotovenie najvyššej možnej výpovednej hodnoty a kvality. Zo zásady však nikdy nepresahujeme dĺžku 120 min. Štandardne však 90-120 min.
Videozáznam dokážeme spracovať štandardne do 2 mesiacov čistého času, t.z. ak sa vyskytne počas mesiaca viac svadobných alebo iných videí, čas sa prirodzene predlžuje štandardne o 1 týždeň s narastajúcim počtom. Preto najmä počas najsilnejšej sezóny sa dĺžka spracovania videa pohybuje okolo 4-5 mesiacov. Pri predĺžení dodacej lehoty prosíme našich zákazníkov o strpenie, chceme našim zákazníkom odovzdať vždy maximálnu kvalitu bez zbytočného časového stresu. Prosíme o pochopenie, že video a fotografia z vášho svadobného dňa nie je spotrebná záležitosť. Napokon budete ho mať už "len" na celý život ;)
Áno, samozrejme! Cena sa odvíja vždy od požadovaného množstva podľa platného CENNÍKA
Ponúkame istý priestor pre vlastný výber, avšak prosíme našich zákazníkov nech túto záležitosť nechávajú na nás. Fakt, že ste sa dostali až sem nasvedčuje tomu, že Vás pravdepodobne zaujali naše videoklipy, a ich moderný hudobný podkres. Snažíme sa vždy vyberať svieže, moderné a najmä aktuálne piesne, ktoré najlepšie pristanú vášmu modernému videu. Náš štýl natáčania je modernejšieho rázu a preto sa mu ťažko prispôsobujú napríklad ťahavé ľudové trávnice a pod. Budeme teda veľmi vďační za pochopenie;)
V poslednej dobe sa často stretávame s takouto požiadavkou. Vždy sa snažíme vyjsť v ústrety, avšak na požičiavanie vytvorených záznamov je potrebné povolenie od tývh-ktorých mladomanželov. Problém je, že na požičiavanie ceých záznamov sa veľmi ťažko získavajú povolenia. Sami iste uznáte, že ani vy by ste neboli nadšení keby celé vaše svadobné video videl úplne cudzí človek. Aj preto sa snažíme zverejňovať čo najväčšie množstvo videoklipov, ktoré Vám môžu našu tvorbu priblížiť. Ich dlžka a klipový strih má svoj význam, a ich zverejnenie je vždy odobrené zákazníkmi. V každom prípade vás chceme ubezpečiť, že tieto zostrihy vychádzajú čiste a len z finálneho zoatrihu. Preto veríme, že všetky videoklipy sa postupne stanú meradlom kvality našich služieb.
Určite nie! Tento svadobný videoklip sa vždy nachádza aj na vašo svadobnom USB, a jeho plnou súčasťou. Je to krátky zostrih pre vašich blízkych, ktorý nemajú čas alebo možnosť vidieť celý svadobný film. Následne sa tento videoklip javí aj ako kvalitná referencia pre naše služby;)
Fotografia
So svadobnými fotografiami získate od nás 1x USB flash disk s upravenými fotografiami;)
Design
Samozrejme, môžete si priniesť alebo nám zaslať aj vlastné návrhy na vytlačenie. Záleží na vašich potrebách, pre ktoré chcete svoju tlačovinu využiť. V prípade, že si neviete poradiť máme k dispozícii grafika, ktorý Vám vždy ochotne a rád poradí.
Štandardná dĺžka spracovania grafického návrhu je cca 1-2 dni. Do tlače je zaradený až po vašom definitívnom odsúhlasení. Doba smotnej produkcie je cca 24 hod. (záleží od náročnosti zákazky).