FAQ - často kladené otázky

Na tomto mieste nájdete odpovede na otázky, ktoré sa nás zákazníci veľmi často pýtajú. Nemusíte čakať na odpovede pri osobnom stretnutí, ale jednoducho si ich dohľadať na tejto stránke.

Všeobecné
PHOTOCAM media, s.r.o. sa chce čo najviac priblížiť svojim zákazníkom a k tomu slúži aj toto jednoduché administračné rozhranie, kde môžete mať maximálny prehľad nad svojimi objednávkami a vždy uvidíte čo máme nové. Stačí sa zaregistrovať a naša vzájomná komunikácia sa značne zjednoduší.

Registráciou získavate množstvo zaujímavýchz benefitov:
  • možnosť získať pestré zľavy, výhody a pozornosti
  • VYTVÁRAŤ a upravovať objednávky
  • faktúry za objednané služby dostupné online
  • navštevovať bežne nedostupné sekcie stránky
  • stále prístupná história objednávok
  • informácie o nových článkoch, novinkách a galériách
  • administrácia všetkých 'postnutých' komentárov
Registrácia na naších stránkach sa primárne nevyžaduje. Umožňuje však navštíviť inak nedostupné stránky ako napr. Voľné termíny a pod.. Rovnako Vám prináša množstvo zaujímavých benefitov.
Všetky materiály (či už fotografie alebo videá) držíme v tzv. surovom stave (nepostrihané a neupravené video bloky) ešte 7 pracovných dní po odovzdaní médií zákazníkovi, počas ktorých môžete uplatniť reklamáciu na samotný film - ako je strih, kvalita, výber hudobného doporvodu a pod. Po uplynutí tejto lehoty už nie je možné reklamovať organizačnú štruktúru filmu. Mimo toho, po dobu 1-ho roka držíme u seba zálohu každého DVD disku s hotovým filmom pre všetkých zákazíkov. Preto v prípade nedopatrenia pri požičiavaní alebo úschove diskov je možné počas tejto lehoty nechať si u nás vyhotoviť ďalšiu kópiu. Táto kópia je však už zpoplatnená podľa paltného CENNÍKA. Pri reklamácii videozáznamu, prosím, vždy fyzicky prineste všetky disky k nám.
Objednať si náš môžete viacerými spôsobmi. Môžete nám rovno zavolať, napísať email s dopytom, cez sociálne siete facebook a instagram alebo cez kontaktný formulár, ktorý nám ihneď po odoslaní dorazí ako správa. Ponúkame však aj nie úplne štandardnú formu v tejto oblasti služieb, a tou je onloine objendávka. Po registrácii a prihlásení si viete naše služby objednať priamo v administrácii vášho profilu. Máte tak všetko pehľadne rozpísané, vidíte všetky potrebné údaje a objednávku viete komentovať počas celej doby čakania na váš termín. Dopĺňať údaje, riešiť komplikácie. Najmä pri svadobných produkciách je neustále čo dopĺňať upravovať a ladiť spoločnú koordináciu.
Najuprednostňovanejšia forma objednávky je telefonicky a následne osobný kontakt. V tomoto prípade sa doriešia všetky potrebné záležitosti okolo objednanej služby s najmenším možným rizikom omylu pri jej vykonávaní. Sami určite uznáte, že pri osobnom kontakte Vás môže napadnúť ešte veľa vecí, na ktoré si pri iných formách komunikácie možno nespomeniete. Dokážeme Vám poradiť a presnejšie upresniť, ako všetko bude prebiehať. Samozrejme, pre zákazníkov z ďaleka je tu možnosť vyplnenia online objednávky, pričom celá následná komunikácia prebieha cez e-mail.
Áno, samozrejme. Ak majú záujem o naše služby aj z väčšej vzdialenosti sme len radi, že Vám splníme vaše prianie. Nie je pre nás žiaden problém dostaviť sa kdekoľvek na Slovensku dokonca aj do vzdialenosti 300 km v pohraničných oblastiach ČR a Poľska. Cena dopravy sa riadi podľa platného CENNÍKA.
Nie, netreba sa báť! Určite to nie je samoúčelné egoistické gesto, ktoré by Vás malo prinútiť vždy len súhlasiť s niečim názorom. Pre vysvetlenie je nutné povedať, že k tomuto kroku sme pristúpili z jediného a prostého dôvodu. S niekým súhlasiť je jednoduché a je vždy praktické, keď to môžem nejako rýchlo vyjadriť. Ak sa mi však nejaký názor nepáči je poväčšine dobré napísať ČO sa mi nepáči, v čom vidím problém, prípadne aký je môj vlastný názor. Teda aj my chceme našich návštevníkov takto motivovať, aby len bezhlavo nehodnotili bez odvôvodnenií a argumentov. Preto ak nesúhlasíte s názorom odrazu ste vedení k napísaniu kontra rekacie;) Prosíme o pochopenie, no iste aj sami uznáte, že vidieť množstvo UNLIKEov pod svojim komentárom a nevedieť prečo je mimnimálne dosť nepríjemný pocit;)
Videoprodukcia & Fotografia
Asi najlepšia otázka od potenciálneho zákazníka. Jednoduchou a priamo úprimnou odpoveďou je skutočnosť, že ak Vám niečo po svadbe zostane sú to zvyčajne len obrúčky, a zachytené spomienky. Všetko ostatné sa buď spotrebuje, predá alebo stratí. Fotografia a ešte príznačnejšie video v pohybe zachytí obdobie, blízkych ktorí po rokoch už nemusia byť medzi nami, emócie a aktuálny moment, ktorý sa možno vryje len do vašej pamäti. Fotografia a video tak ako iné umelecké dielo, nadobúda svoju hodnotu s časom.

Čím dlhšie budete mať od svojho veľkého dňa, tým viac si budete vážiť tieto zachytené spomienky. Navyše nič nie je horšie ako prežiť úžasný deň z blízkymi, ktorý sa častokrát stretnú v takejto zostave raz v živote a potom, keď je už po všetkom ľutovať, že nemáte z tohto dňa nič poriadne na ukážku svojim známym a budúcnosti najmä svojim deťom.

Rovnako vyššia cena by nemala byť hlavným faktorom rozhodovania sa či mať na svojej svadbe fotografa alebo kameramana. Je nutné si uveomiť, že človek alebo tím ľudí, ktorý produkuje vaše video je podkutý nákladnou technikou, víkendovými lukratívnymi časmi produkcie , ktoré sa opakujú každú sezónu, časom produkcie ďaleko presahujúcu bežnú pracovnú 12hod. pracovnú dobu (často 15-18 hod.), nehovoriac o eštenáročnejšej postprodukcii. Je veľa faktorov, ktoré určujú cenu a kvalitu produkcie, vždy treba vnímať pomer medzi jednorázovými vecami, za ktoré utratíme na náš svadobný deň a tým čo s vami zostane na čelý život. Častokrát je tento nepomer obrovský. Všetko závisí len na prioritách a uvedomení si istého rebríčka hodnotných vecí, ktoré chcete mať za každých okolností TOP.
Priebeh svadobného dňa je veľmi idividuálny. Štandardne začíname prípravami najskôr od 9:00 hod. ráno a končíme zvyčajne po polnoci max. o 1:00 hod. Každopádne vieme sa prispôsobiť podmienkam a individuálnemu začiatku, či koncu Vášho dňa. V prípade svadobnej fotografie sa produkcia riadi poda príslušných balíčkov, ktoré nájdete v časti CENNÍK
So svadobného videozáznamu aj fotografie dostanete 1x USB flash disks gravírom alebo potlačou a v na mieru vygravírovanej drevenej krabičke. Ku svadobnej fotografii sú podľa príslušných balíčkov v cene vytlačené fotografie alebo v prípade najvyššiho balíčka fotokniha.
Ku každému videu pristupujeme individuálne, pre vyhotovenie najvyššej možnej výpovednej hodnoty a kvality. Zo zásady však nikdy nepresahujeme dĺžku 120 min. Štandardne však 90-120 min.
Počet fotografií sa odvíja od zvoleného balíčka. Je to veľmi individuálne a častokrát počet výsledných fotografií závisí od viacerých faktorov akými sú napríklad počet hostí, počasie, fotenie v iný deň, výdatnosť zábavy, program počas zábavy a pod. Prehľad nájdete v sekcii CENNÍKY
Videozáznam dokážeme spracovať štandardne do 1-3 mesiacov čistého času, t.z. ak sa vyskytne počas mesiaca viac svadobných alebo iných videí, čas sa prirodzene predlžuje štandardne o 1 týždeň s narastajúcim počtom. Preto najmä počas najsilnejšej sezóny sa dĺžka spracovania videa pohybuje okolo 4-5 mesiacov a v prípade fotografií 3-5 mesiacov. Pri predĺžení dodacej lehoty prosíme našich zákazníkov o strpenie, chceme našim zákazníkom odovzdať vždy maximálnu kvalitu bez zbytočného časového stresu. Prosíme o pochopenie, že video a fotografia z vášho svadobného dňa nie je spotrebná záležitosť. Napokon budete ho mať už "len" na celý život ;)
Áno, samozrejme! Cena sa odvíja vždy od požadovaného množstva podľa platného CENNÍKA
Ponúkame istý priestor pre vlastný výber, avšak prosíme našich zákazníkov nech túto záležitosť nechávajú na nás. Fakt, že ste sa dostali až sem nasvedčuje tomu, že Vás pravdepodobne zaujali naše videoklipy, a ich moderný hudobný podkres. Snažíme sa vždy vyberať svieže, moderné a najmä aktuálne piesne, ktoré najlepšie pristanú vášmu modernému videu. Náš štýl natáčania je modernejšieho rázu a preto sa mu ťažko prispôsobujú napríklad ťahavé ľudové trávnice a pod. Budeme teda veľmi vďační za pochopenie;)
V poslednej dobe sa často stretávame s takouto požiadavkou. Vždy sa snažíme vyjsť v ústrety, avšak na požičiavanie vytvorených záznamov je potrebné povolenie od tývh-ktorých mladomanželov. Problém je, že na požičiavanie ceých záznamov sa veľmi ťažko získavajú povolenia. Sami iste uznáte, že ani vy by ste neboli nadšení keby celé vaše svadobné video videl úplne cudzí človek. Aj preto sa snažíme zverejňovať čo najväčšie množstvo videoklipov, ktoré Vám môžu našu tvorbu priblížiť. Ich dlžka a klipový strih má svoj význam, a ich zverejnenie je vždy odobrené zákazníkmi. V každom prípade vás chceme ubezpečiť, že tieto zostrihy vychádzajú čiste a len z finálneho zoatrihu. Preto veríme, že všetky videoklipy sa postupne stanú meradlom kvality našich služieb.
Určite nie! Tento svadobný videoklip sa vždy nachádza aj na vašo svadobnom USB, a jeho plnou súčasťou. Je to krátky zostrih pre vašich blízkych, ktorý nemajú čas alebo možnosť vidieť celý svadobný film. Následne sa tento videoklip javí aj ako kvalitná referencia pre naše služby;)
Zatiaľ NIE! V budúcnosti zvažujeme používať niektoré výhodny AI, no zatiaľ si vážime poctivú prácu na každej jednej fotografii natoľko, že nevidíme osobitný prínos tejto technológie. Prípadné použitei v budúcnosti však chceme využívať najmä na automatizované činnosti , ktoré zaberajú len čas ako je triedenie materiálu a iné tomuto podobné rutinné činnosti. Umelecký vklad videu a fotografiám vkladá fotograf a kmaeraman. Len oni najleošie vedia ako daná situácia bola vyprodukovaná, čo mala zachytiť a aký má byť výsledný dojem. Nechceme našim zákzníkom odovzdávať niečo čo vytvorí tuctový generátor bez pridanej hodnoty, a to aj napriek tomu, že ponuka výrazného zrýchlenia práce cez AI je veľmi lákavá. Stále sa jedná o umeleckú prácu, za ktorou by mal byť vidieť jasný podpis autora.
Design
Samozrejme, môžete si priniesť alebo nám zaslať aj vlastné návrhy na vytlačenie. Záleží na vašich potrebách, pre ktoré chcete svoju tlačovinu využiť. V prípade, že si neviete poradiť máme k dispozícii grafika, ktorý Vám vždy ochotne a rád poradí.
Štandardná dĺžka spracovania grafického návrhu je cca 1-2 dni. Do tlače je zaradený až po vašom definitívnom odsúhlasení. Doba smotnej produkcie je cca 24 hod. (záleží od náročnosti zákazky).